ניתוחים וטיפולים

התפתחותן הן של הטכנולוגיה והן של הרפואה המערבית, ובעיקר בעשור האחרון, הביאו איתן לא מעט שינויים, ובעיקר חידושים המוצעים במסגרות הרפואיות בכל רחבי העולם. כשמדובר בבעיות לב שונות, מהן סובלים רבים, מציעה הרפואה מגוון רחב מאד של טיפולים, אך לא פחות מכך גם ידע וניסיון, העוזרים להתמודד עם בעיות אלו. ניתוחי לב, המתבצעים על ידי מומחים בתחום, כוללים מכשור מתקדם ואמצעים רבים, המסייעים בהצלחתם של ניתוחים אלה, ובעיקר – בשמירה על בריאותו של המטופל.

על סוגי ניתוחי הלב המוצעים כיום

המרכזים הרפואיים בכל העולם, לרבות אלה שבישראל, נהנים מטכנולוגיה מובילה, העוזרת להם להתמודד עם בעיות רפואיות שונות ואתגרים לא פשוטים. וכשמדובר בבעיות לב, הרי שישנה חשיבות רבה למציאת הפתרון המתאים, אך בו זמנית לביצועו באופן הטוב והמקצועי ביותר. בכל שנה מתבצעים במחלקות הלב השונות בבתי החולים בארץ אלפי ניתוחי לב מסוגים שונים. הנה כמה מהבולטים שבהם:

  • צנתורי לב, המציעים מענה נקודתי ויכולים להיות גם חלק מניתוחי מעקפים מורכבים יותר.
  • ניתוחים הכוללים את השתלתם של מכשירי תומכים עד להשתלת לב – טיפול העוזר להתמודד עם מקרים של אי ספיקה לב, המצריכה השתלת לב.
  • ניתוח מסתמים המתמקד במסתמי הלב וכולל את החלפתם באמצעות שיטות טכנולוגיות חדשניות.
  • ניתוחי לב במקרים של פרפורי חדרים באמצעות הליך כירורגי מיוחד, הכולל את צריבתו של דופן שריר הלב ושינוי התדרים החשמליים שבו.

היכן מוצעים הניתוחים

בהיותן נפוצות מאד, מצריכות בעיות הלב השונות מענה נקודתי ומקצועי מאד על מנת לטפל בבעיית הלב הקיימת ולמנוע את התדרדרות מצב בריאותו של המטופל. המודעות הרבה, הן בקרב המטופלים וכמובן גם בקרב אנשי הרפואה, מאפשרת לנצל את הטכנולוגיה המתקדמת ולבצע טיפולים שונים, אבחונים וכן גם ניתוחי לב במרכזים הרפואיים השונים בכל הארץ. ניתוחי לב, הכוללים פרוצדורות שונות ומתייחסים גם למצבים שונים, מתבצעים במחלקות הלב הן על ידי קרדיולוגים, מנתחי לב ולעיתים גם לצד מומחים בתחום ההדמיה. הניתוחים נעשים באמצעות מכשור רפואי מתקדם במיוחד ושימוש בשיטות חדשניות כדי להשיג תוצאות ברמה גבוהה.

חשיבותם של האבחון והמניעה במקרים של מחלות לב

כמו במצבי חולי אחרים, גם כשמדובר בבעיות לב, למניעה ולאבחון המקצועי ישנה חשיבות רבה מאד. מחלות הלב נחשבות לגורם התמותה מספר אחד כיום בעולם המערבי. ישנם טיפולים מסוגים שונים, לרבות תרופות למיניהן, ישנם הליכים כירורגיים מתקדמים שיכולים להציל חיים, אולם הדרך הטובה ביותר לשמור על הבריאות, ובעיקר להימנע ממחלות לב בעתיד היא המניעה. הקפדה על תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית ואורח חיים בריא יכולים לסייע בכך. במצבים אחרים, אבחון מוקדם וכן גם כזה, המוצע על ידי מומחים בתחום, יכול לאתר את בעיית הלב בשלביה המוקדמים ולמנוע את התדרדרותה והצורך בניתוח לב או בהליך רפואי אחר.